Englekostume med glorie og vinger
Englekostume med glorie og vinger
329 kr Før 329 kr
Sidste enhed på lager!
- 1 X Engel Kåbe til Kvinder
- 1 X Hvide englevinger
- 1 X Engle glorie
- Engel Kåbe til Kvinder - 100% Polyester
- Hvide englevinger - 80% fjer, 20% filt
- Engle glorie - 60% marabou, 30% polypropylen, 10% polyester
Ref: 123259-0
Beskrivelse
Angel kostumet med glorie og vinger lader dig stråle med en himmelsk elegance til enhver fest eller julearrangement. Dets delikate design, fyldt med gyldne detaljer og lette stoffer, giver det magiske touch, der forvandler et enkelt look til noget særligt. Ideelt til kvinder, der søger et flot, behageligt kostume med personlig stil.
Sættet indeholder kjole med bælte, glorie og vinger. Den hvide kjole, fremstillet i 100% polyester, har en asymmetrisk udskæring og klokkeærmer, der skaber bevægelse. Det fletede gyldne bælte fremhæver figuren, mens glorien med sky-effekt og de hvide fjer-vinger fuldender et fortryllende sæt. Det bløde og lette stof gør det muligt at nyde aftenen komfortabelt.
Et produkt Made by Funidelia, designet til dem, der søger stil og kvalitet. Lad din mest engleagtige side overtage himlen… eller dansegulvet!
Fragt og retur
Betalingsmetode
Kundernes billeder:
Del dine billeder med os på Instagram ! Mærk os som @funidelia + #Funidelia for at dukke op her.